Prodlužování vlasů a jejich péče

Evropské vlasy pro prodlužování vlasů

Evropské vlasy určené k prodlužování vlasů pevnými spoji (keratin, micro ring, trubičky) musí být ve stejném růstovém směru a co nejpodobnější Vašim vlasům – strukturou i barvou. Jedná se o vlasy přírodní, obvykle jeden cop pochází od jednoho člověka. Péče o prodloužené vlasy se liší v závislosti na míře jejich poškození, které vzniká chemickými procesy – odbarvování a barvení již ustřižených lidských vlasů.

Evropské vlasy, které se získávají přímo z výkupů lidských vlasů mohou být:

 • různé kvality – velmi záleží, jak se člověk o své vlasy staral
 • původu - kvalitu vlasů ovlivňuje také stáří člověka, který své vlasy prodává
 • důležitou součástí je také skladování takto již vykoupených vlasů
 • každý ustřižený cop, který je vykoupen musí být pevně svázán, aby nedošlo k posunu délek vlasů nebo k převrácení jednotlivých vlasů

Každý cop je vždy trošku jiný. Může mít roztřepené konečky, nebo obsahovat šedivé vlasy. Vlasy, které vykupujeme u nás prochází vždy důkladnou kontrolou:

 • vyčesání krátkých délek z vlasů
 • důkladné umytí a výživa vlasů
 • odstranění nežádoucích prvků, jako jsou – vlasy šedivé, porézní
 • roztřepené konečky jsou odstřiženy

Takto připravené a čisté evropské vlasy jsou vhodné pro prodloužení vlasů různými metodami.

Prodlužování vlasů a péče o ně

Péče o prodloužené vlasy je u vlasů přírodních méně náročná než u vlasů odbarvených na odstíny platinové až medové blond. Tyto vlasy jsou více poškozeny a potřebují výživu v podobě kvalitního kondicionéru či masky při každém mytí vlasů. Na odbarvené vlasy můžete také použít kvalitní arganový nebo opunciový olej, které mají velké množství vyživujících látek, stačí pár kapek do umytých vlasů, hlavně do konců vlasů a nechat působit.

Jak správně umývat prodloužené vlasy ?

Prodloužené vlasy, ať je máte připevněné jakoukoliv metodou musíte umývat v přirozené pozici se zakloněnou hlavou. Naprosto nevhodné je umývat si vlasy v předklonu, jelikož mokré vlasy jsou mnohem těžší a spoje, které byly nasazovány v přirozené pozici se převrátí a mohou Vám vytrhat Vaše vlastní vlasy ve spodní části spoje.
Toto je nutno dodržovat alespoň prvních pár týdnů po nasazení prodlužovaných vlasů, kdy jsou nejblíže k pokožce Vaší hlavy.

Šampon rovnoměrně naneste na vrchní partii hlavy, do délek vlasů až po jejich konce a jemně šampon vmačkávejte do vlasů. Vlasy u pokožky hlavy myjte opatrně, aby nedošlo k vytržení prodlužovaných vlasů. Vlasy nikdy nemyjte krouživými pohyby ani je o sebe netřete mezi dlaněmi. Prodlužované vlasy by se mohly tímto způsobem mytí zacuchat dohromady s Vašimi přírodními vlasy.

Vlasy jsou po nanesení šamponu otevřené a proto je potřeba při mytí prodlužovaných vlasů postupovat výše uvedeným způsobem. Nezapomeňte po důkladném opláchnutí vlasů od šamponu použít kvalitní kondicionér nebo masku, kterou necháte působit alespoň 15 minut.
Při nanášení těchto přípravků se vyhněte přímému kontaktu masky s keratinovými spoji – ty by se mohly časem začít rozpadat a z takto narušených keratinových spojů začnou vypadávat jednotlivé vlasy.

Odbarvené vlasy NIKDY nečeště mokré, protože zasvětlené vlasy jsou slabší a mohly by se snadno přetrhat nevhodným kartáčováním. Odbarvené vlasy se chovají stejně, jako Vaše vlastní (pokud je máte chemicky zesvětlené). Prodloužené vlasy je nejvhodnější nechat přirozeně uschnout. Samozřejmě, že jakékoliv denní používání tepelných přístrojů zkracuje životnost prodloužených vlasů.
U odbarvených prodloužených vlasů se při častém používání např. žehličky začnou ulamovat konečky mnohem rychleji a celkově se vlasy jeví sušší. Před použitím tepelných přístrojů (fén, kůlma, žehlička) používejte ochranné mléka a přípravky. Po ukončení úpravy vlasů je vhodné do konečků vlasů vetřít pár kapek olejíčku – např. arganový nebo opunciový, i jakýkoliv jiný určený na výživu suchých vlasů.

Kdy je vhodné zaplést prodloužené vlasy do copu ?

 • pokud sportujete
 • pokud plavete v bazénu, nebo si užíváte vířivou koupel
 • pokud plavete v moři
 • na noc - pokud máte dlouhé prodloužené vlasy a velký počet pramenů

Prodlužování vlasů a sauna ?

V sauně a také v soláriu si vlasy přikrývejte ochrannou pokrývkou hlavy (ručník) aby se vlasy zbytečně nevysušovaly.

Česání prodloužených vlasů

Prodloužené vlasy je vhodné ba přímo nutné česat speciálními kartáči, mezi nejlepší patří kartáče Tangle teezer a kartáče D Tangle teezer. Těmito kartáči prodlužované vlasy rozčešete snadno a rychleji. Je praktické si vlasy rozdělit do tří nebo čtyř vlasových partií, aby se vlasy důkladně pročesaly i u spojů.

Prodloužení vlasů a jejich obnova

Pokud si necháváte prodlužovat vlasy poprvé u profesionální kadeřnice, tak ta Vám vždy dá pokyny, jak s vlasy zacházet a kdy přijít na obnovu. Obvykle by obnova pramenů měla proběhnout mezi třetím až čtvrtým měsícem od nasazení, v závislosti na růstu Vašich vlasů a jejich kvalitě.

Obnova znamená sundání již odrostlých prodloužených pramenů, oprava spojů, rozčesání, v případě potřeby i umytí Vašich vlasů a opětovné nasazení prodloužených vlasů blíže k pokožce. Prameny by měly být nasazeny tak, aby nevznikalo pnutí mezi spojem a pokožkou hlavy, musí být dodržen prostor minimálně 3mm-5mm. Pokud Vám kadeřnice prodloužení vlasů provede s menším odstupem spojů od pokožky, může se stát, že Vám Vaše vlasy po pár dnech začnou vypadávat a na pokožce se kolem spojů objevují puchýřky – zvláště u citlivých osob.

Je nutné dodržovat při prodlužování vlasů také hmotnost jednotlivých pramenů, únosnou pro Vaše vlastní vlasy. Není vhodné prameny zdvojovat. V případě prodloužení vlasů příliš silnými prameny může dojít opět k vytrhání Vašich vlastních vlasů a také tvorbě puchýřků v místě spojů.

Vlasy v každé délce připravujeme stejně silné, hmotnost pramínků se tedy liší pouze v závislosti na jejich délce.

Gramáž jednotlivých pramínků vhodných pro prodlužování vlasů:

25-30 cm – 0,5g
30-35 cm – 0,6g
35-40 cm – 0,7g
40-45 cm -  0,7g - 0,8g

45-50 cm – 0,8g
50-55 cm – 0,9g
55-60 cm – 1g
60-65 cm – 1g – 1,1g
65-70 cm – 1,1g – 1,2g
70cm + - 1,2g – 1,3g

Nenašli jste zde odpovědi na své otázky ? V tom případě nás neváhejte kontaktovat na emailu bustudio@seznam.cz, rádi se Vám budeme věnovat :)

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
Kde nás najdete

Bubenečská 41, Praha 6
Tel. 733 365 883, 222 934 224
Bustudio@seznam.cz 

Přejete si zasílat novinky mailem ?
Copyright © www.prodluzovanivlasupraha.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a optimalizace e-shopu Shop5.cz

© www.prodluzovanivlasupraha.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace